Петя Ангелова е новият финансов директор на ФЬОНИКС Фарма в България

Петя Ангелова е новият финансов директор и член на борда на директорите на ФЬОНИКС Фарма в България. Ангелова встъпи в длъжност през юли 2025 г.

Петя Ангелова притежава повече от 20 години опит, през които е заемала редица отговорни и ръководни позиции в областта на финансите и стратегическото управление в България и чужбина. Работила е в секторите на здравеопазването, авиацията, добива на ценни метали и телекомуникациите.

„Присъединявам се към екипа на ФЬОНИКС Фарма с изключителен ентусиазъм, защото вярвам, че професионалният опит, който имам, заедно с експертизата на колегите, ще ни помогнат да затвърдим лидерските позиции на ФЬОНИКС и да реализираме по най-добрия начин стратегическите проекти, които стоят пред нас.“, споделя Петя Ангелова.

Петя Ангелова е магистър по Счетоводство в УНСС, притежава диплома по Финансово управление от Асоциацията на дипломираните експерт-счетоводители (ACCA) във Великобритания, както и сертификат за Управление на проекти PRINCE2 от AXELOS, Манчестър.


ФЬОНИКС Фарма е водещ интегриран доставчик на здравни услуги в България с почти 30 години опит на пазара. Компанията обслужва над 3000 аптеки и 250 болници, а в портфолиото си има над 20 000 продукта, специализиран здравен софтуер. ФЬОНИКС Фарма има партньорство с водещи производители на медицински изделия и е ексклузивен представител на водещи чуждестранни производители на българския пазар.

Press release_Phoenix Pharma_New CFO.docx

DOCX 771 KB

Petya Angelova.png

PNG 5.1 MB

Споделяне

Последни истории

Website preview
Павлина Динева се присъединява към Управителния съвет на ФЬОНИКС Фарма България
ФЬОНИКС Фарма България обявява назначаването на Павлина Динева в Управителния съвет на компанията. На новия си пост тя ще отговаря за маркетинговите и търговските дейности.
pressroom.msl.bg
Website preview
Publicis Groupe ЦИЕ назначава Масимо Де Анджелис за ръководител „Оперативна ефективност и трансформация“ за региона Централна и Източна Европа
Publicis Groupe Централна и Източна Европа (ЦИЕ) обяви назначаването на Масимо Де Анджелис на позицията Ръководител „Оперативна ефективност и трансформация“ за региона на Централна и Източна Европа, считано от 17 март 2026 г.
pressroom.msl.bg
Website preview
Audi Revolut F1 Team приветства Gillette като официален партньор
› Audi Revolut F1 Team сключва дългосрочно стратегическо партньорство с Gillette, които стават официален партньор на отбора
pressroom.msl.bg

Получавайте актуална информация в пощенската си кутия

С кликването си върху бутона "Абонирайте се" потвърждавам, че съм прочел(а) и приемам Политика за поверителност.

Относно MSL Sofia

MSL, част от Publicis Groupe, e една от най-големите мрежи за PR и интегрирани маркетингови комуникации в света. Агенцията се специализира в създаването на въздействащи PR кампании, за да постигне ефективни резултати за бизнеса и хората. Експертите в MSL са модерни комуникатори, които изграждат брандове и личности на утрешния ден, за да помогне на бизнеса на клиентите да бъде по-въздействащ. Страстта ни за PR развива това, което правим и искаме да постигнем в индустрията.

MSL Sofia е PR силата в Publicis Groupe България, една от водещите и най-големи групи на пазара.

Контакт

бул.България 69, Infinity Tower, ет.5 София 1404, България

+359 2 434 07 10

office@msl.bg

msl.bg